ماشین لباسشویی

اینورتر در ماشین لباسشویی چه کاربردی دارد؟ ماشین لباسشویی اینورتردار چیست؟

ماشین‌های لباس شویی اینورتردار با استفاده از تکنولوژی خاصی که در آن‌ها قرار داده شده، قادر به صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی هستند. موتور اینورتر در ماشین‌های لباسشویی از حرکات متنوعی استفاده می‌کند که نتایج شست‌وشوی بهینه‌ای را برای انواع مختلفی از پارچه مهیا می‌کند. در حالت عادی موتور ماشین لباسشویی بدون توجه به لباس‌های داخل آن با سرعت یکسانی عمل کرده و در هر دو حالت لباس زیاد و کم، به یک اندازه سرعت داشته و انرژی مصرف می‌کند؛ بنابراین ماشین لباسشویی همان مقدار برق را مصرف می‌کند حتی زمانی که لباس کمی در لباسشویی قرار دارد. به عقیده شرکتها زمانی که لباس زیادی در لباسشویی نیست، نیازی به مصرف انرژی و سرعت چرخش زیاد نخواهد بود که این کاهش مصرف انرژی توسط اینورتر انجام می‌گیرد. ماشین لباس شویی اینورتردار به موتور اجازه می‌دهد تا متناسب با حجم لباس، سرعت چرخش را انتخاب کند.

تکنولوژی اینورتر چگونه کار می‌کند؟

فناوری اینورتر با استفاده از سنسور‌های هوشمند، وزن لباس‌های داخل لباسشویی را اندازه گیری می‌کند. اینورتر بسته به لباس‌های داخل ماشین، سرعت بهینه‌ای که ماشین در آن بهترین نتیجه ممکن بدهد را تعیین می‌کند، که به طور طبیعی، به بهینه سازی مصرف برق نیز منجر می‌شود. این فرایند به وسیله موتور‌هایی با توان متغیر صورت می‌پذیرد؛ بنابراین شما یک موتور ماشین لباسشویی داربد که قادر به عملکرد‌های متفاوت در سرعت‌های متغیر بسته به حجم لباس می‌باشد. در تکنولوژی‌های عادی، ماشین لباسشویی شما جهت انتقال نیرو از موتور به دیگ لباس از قطعات متحرکی مانند دنده و تسمه استفاده می‌کنند. این ماشین‌ها به علت اصطکاک، برق زیادی مصرف و همچنین سر و صدای زیادی ایجاد می‌کنند. از سوی دیگر، موتور‌های اینورتر بزرگتر، اما نسبت به موتور‌های معمولی کارآمدتر هستند. این موتور‌ها به علت فقدان قطعات متحرک باعث ایجاد سر و صدای زیادی نمی‌شوند و همچنین در این موتور‌ها هیچ اصطکاکی وجود ندارد درنتیجه باعث کاهش مصرف برق می‌شود. بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت که یک موتور اینورتردار در کنار فناوری دایرکت درایو کارایی بالاتری در ذخیره انرژی و شستشوی بهینه نسبت به سایر حالات ممکن خواهد داشت.

تکنولوژی هوشمند اینورتر

در برخی لباسشویی ها، موتور به طور مستقیم و بدون استفاده از تسمه یا چرخ دنده به درام وصل می‌باشد. در نتیجه ماشین قطعات مکانیکی کمتری دارد که باعث کمترین اتلاف انرژی می‌شود. اگر به این ماشین‌های لباسشویی، فناوری اینورتر را اضافه کنیم، دارای لرزش و صدای کمتری می‌شوند. همچنین از این ماشین‌ها به عنوان فناوری اینورتر هوشمند نام برده می‌شود، زیرا شما می‌توانید برخی از این ماشین‌های لباسشویی را با استفاده از تلفن‌های هوشمند خود کنترل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *