یخچال

برتری یخچالهای ساید بای ساید بر سایر یخچالها | مهم ترین ویژگی های یخچال ساید بای ساید

تصمیم گیری در مورد خرید یک وسیله مانند یخچال که عضو ضروری آشپزخانه به حساب می آید، بسیار مشکل است. با توجه به هزینه بالایی که این وسیله دارد بهتر است با داشتن اطلاعات کافی و دانستن تفاوت یخچال فریزر ساید بای ساید و یخچال فریزر معمولی برای خرید اقدام کنید. در صورتی که بودجه بالایی را برای خرید یک یخچال کنار نگذاشته اید و تنها کارایی و دوام دستگاه برای شما اهمیت دارد بهترین انتخاب یک یخچال معمولی است که می توانید مناسب با بودجه خود در ابعاد و مارک های مختلف آن را پیدا کنید. یخچال های معمولی بسیاری با مارک های مختلف تولید می شوند و نمونه های داخلی آن ها علاوه بر کیفیت عالی ساخت قیمت بسیار مناسبی نیز دارند. در صورتی که هیچ محدودیتی در زمینه بودجه خرید یخچال ندارید بهترین انتخاب برای شما یک ساید بای ساید است که علاوه بر ابعاد بزرگ، تکنولوژی و فناوری های آینده نگرانه آن، شما را تا سال ها از خرید یخچال جدید بی نیاز خواهد نمود. این دسته از یخچال ها اغلب برای جهیزیه عروس و خانواده های پر جمعیت توصیه می شود.
نکته: یخچال های دوقلو دسته ای جداگانه از یخچال ها هستند که علی رغم شباهت بسیار زیاد به ساید بای ساید ها تنها بخشی از امکانات آن ها را دارا هستند. البته این دسته از یخچال ها برای خانواده های پر جمعیت و بزرگ بسیار مناسب و کاربردی هستند اما از دسته ساید بای ساید جدا بوده و دسته ای جدا برای خود دارند.

دلیل محبوبیت ساید بای سایدها در میان مشتریان

طراحی بی نظیر DOOR IN DOOR، محفظه ی HOME BAR ، چهار و پنج دربی بودن، یخچالهای French و… هر کدام به نوعی ظاهری شکیل و مدرن به یخچالهای ساید بای ساید داده اند. البته کارایی مفید هر کدام از آنها هم به نوبه ی خود تاثیر گذار است. در اینجا می خواهیم مهمترین ویژگی هایی که سبب تمایز بین یخچال فریزر های معمولی و ساید بار می شود بیان کنیم:

زیبایی و دکوراسیون ویژه یخچالهای ساید بای ساید

می دانید که یخچالهای ساید در ساده ترین حالت دو درب دارند ولی امروزه یخچالهای سه درب و چهار درب و پنج درب هم با طراحی های زیبا و مدرن تولید می شوند. تعداد درب های بیشتر به منظور فضای بیشتر و دسترسی سریع و راحت مورد استفاده قرار می گیرد. هر چه درب های یخچال بیشتر باشد، فضای ذخیره سازی هم بیشتر و دسترسی به مواد غذایی راحت تر خواهد شد. برخی از یخچالها دارای قابلیتی به نام « home bar» هستند که می توان انواع بطری و انواع نوشیدنی را داخل این محفظه قرار داد. هوم بار بر روی درب یخچال قرار دارد و باز کردن این محفظه، از هدر رفتن انرژی و سرمای داخل یخچال جلو گیری می شود. اگر چه قیمت یخچال فریزر ممکن است از قیمت ساید کمتر باشد ولی همیشه این مسئله را در نظر داشته باشید که باید برای ویژگی های بیشتر پول بیشتر هم پرداخت کنید.

یخساز و آبسرد کن

آیا به یک یخساز در داخل یخچالتان نیاز دارید! می دانید که یخچالهای مجهز به این قابلیت از نوع ساید بای ساید ها هستند. آب سرد کن ها در دو مدل دستی و اتوماتیک در یخچالها قابل مشاهده هستند. در مدلهای ساده و دستی باید بصورت دستی داخل محفظه ی آب سرد کن را از آب پر کرد. اما در آب سرد کن های اتوماتیک، آب بوسیله ی شلنگ از لوله ی آب شهری تامین می شود. اکثر ساید بای سایدها دارای آبسرد کن اتوماتیک هستند. با اینکه جدیداً یخچالهای پایین رده هم دارای آب سرد کن دستی هستند اما قیمت یخچالهای دارای آب سردکن های اتومات از نوع دستی بیشتر است.

تکنولوژی «super cool» و «super freeze»، سردتر از قبل

«Super cool»: تکنولوژی سوپر کول هنگامی وارد عمل می شود که هوای داخل یخچال به دلیل گذاشتن غذای گرم، تغییر کند و گرم شود. طبیعی است که بالا رفتن دمای یخچال باعث می شود دمای کلی یخچال افزایش یابد و این امر هم به نوبه ی خود بر روی سرعت عملکرد کمپرسور تاثیر می گذارد. هر چه سرعت کمپرسور بیشتر باشد، انرژی بیشتری هم مصرف می شود. بنابراین سیستم سرمایش سریع، وارد عمل می شود و دمای یخچال را به سرعت کاهش می دهد وبه حالت اول باز می گرداند. حتی 2 درجه سردتر از قبل.

انواع فیلترهای یخچالهای ساید بای ساید

برای گرفتن بوی بد و از بین بردن باکتری ها و انواع قارچ ها در داخل یخچال از نوع خاصی از فیلترها استفاده می کنند. فیلتری که در تمام یخچال های ال جی به کار رفته است. به نام فیلتر بهداشتی معروف است، این فیلتر با داشتن لایه های متفاوت و متعدد باکتری ها و انواع بوهای تند و نامطبوع یخچال را از بین می برد.

محفظه ی مخصوص نگهدارنده مواد غذایی

«Vacuum fresh» یکی دیگر از قابلیتهای یخچالهای ساید بای ساید است. این ویژگی که به محفظه ی جادویی مواد غذایی نیز شهرت دارد، با بوجود آوردن محیط خلا و خالی از اکسیژن، مواد غذایی را به مدت زمان طولانی نگهداری می کند. در این سیستم بوسیله ی خارج شدن هوای داخل محفظه، اکسیداسیون با تاخیر زیادی انجام می شود و در نهایت به تازه ماندن طعم مواد غذایی کمک می کند.

سیستم خنک کننده « Twin Cooling Plus»

در یخچال ها دو نوع سیستم خنک کننده وجود دارد و یکی سیستم خنک کننده ی دیفراست و دیگری سیستم خنک کننده ی نوفراست. یک نوع سیستم خنک کننده دیگر به نام خنک کننده ی دوگانه در ساید بای ساید ها استفاده می شود با عنوان «Twin Cooling Plus». این سیستم خنک کننده، که به سیستم خنک کننده ی دوگانه معروف است، کنترل بیشتری بر روی دما و رطوبت دارد. این سیستم هم هوای خنک داخل فریزر را تامین می کند و هم هوای مرطوب داخل یخچال را. یعنی با مجهز بودن به سیستم خنک کننده ی دوگانه «Twin Cooling Plus» هم مواد غذایی داخل فریزر منجمد می شوند وهم مواد غذایی و میوه و سبزیجات داخل یخچال با حفظ رطوبت سالم و تازه می مانند.

قفل کودک و سایر سنسورهای دیگر

بر روی بدنه ی یخچال نمایشگرهای دیجیتالی از نوع پنلهای LED و لمسی وجود دارد. معمولاً تنظیمات داخل یخچال را بدون باز کردن یخچال از طریق این نمایشگرها انجام می دهند. برای نمونه تنظیم دمای داخلی یخچال از این طریق به راحتی امکان پذیر است. همچنین تنظیمات مربوط به آب سرد کن و یخساز نیز از طریق همین پنل انجام می شود. چنانچه این نمایشگر به قفل کودک مجهز باشد از تغییرات ناخواسته ای که بوسیله ی کودکان اعمال می شود، می توان جلوگیری کرد. سنسورهای دیجیتالی که در یخچال گنجانده شده اند با توجه به حساسیتی که به گرما و دمای محیط دارند، اگر درب یخچال مدت زمان زیادی باز بماند، این سنسورها فعال می شوند و با صدای هشدار، باز ماندن درب را گزارش می دهند.

سیستم جریان هوای چندگانه « multi air flow»

قابلیت سیستم جریان هوای چندگانه ی هوا باعث می شود تمام قسمت های داخل یخچال بصورت یکدست و یکپارچه سرد شود. وجود دریچه های متعدد در داخل یخچال، جریان هوای خنک را به تمام بخش ها منتقل می کند. این جریان هوای چندگانه، به تازه ماندن و سالم ماندن مواد غذایی کمک می کند. همچنین یخچالهای ساید بای ساید، معمولاً دارای محفظه ی نگهدارنده ی میوه و سبزیجات هستند. این محفظه برای جلوگیری از رشد انواع باکتری ها و قارچ ها از سیستم bio silver استفاده می کند.
می توان نتیجه گرفت که یخچالهای ساید بای ساید با ایده آل های همه ی کاربران متناسب و فراتر از انتظار آنهاست. یخچالهای ساید بای ساید علاوه بر ظاهری متفاوت و مدرن، ویژگی های دیگری هم دارند. تمام این ماجرا و تصمیم گیری نهایی به میزان پولی که برای خرید یخچال در نظر گرفته اید بستگی دارد. اگر محدودیت مالی ندارید بهترین انتخاب یخچالهای ساید بای ساید خواهند بود. اما اگر بودجه ی کافی ندارید یخچال فریزر معمولی هم می تواند انتظارات شما از یک یخچال را برطرف کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *