یخچال

یخچال کوچک و قیمت آن

استفاده از یخچال کوچک به تازگی بسیار مرسوم شده است. منظور از این نوع یخچال‌ها مینی یخچال‌هایی هستند که تمام قابلیت‌های یک یخچال را دارند، اما اندازه آن‌ها بسیار کوچک است. این یخچال‌ها برای استفاده در کاربردهای مختلف مناسب هستند. یخچال‌های 5 فوتی پای ثابت اتاق‌های هتل‌ها هستند. این نوع یخچال‌ها برای ارائه سرویس بهتر به مشتریان در هتل‌ها قرار داده می‌شوند. بسیاری از افراد نیز برای اتاق خواب خود از این مدل یخچال‌ها استفاده می‌کنند. این نوع یخچال برای استفاده در خانه‌های مجردی نیز بسیار مناسب است. اغلب استفاده از این یخچال در خانه‌هایی با یک الی دو نفر ساکن بسیار مرسوم است. از ویژگی‌های مهم این یخچال کوچک، سبک بودن آن‌ها نسبت به یخچال‌های بزرگتر است.

یخچال کوچک چیست ؟

وقتی صحبت از یخچال کوچک به میان می‌آید، تصویر این نوع یخچال‌ها در ذهن تداعی می‌شود. یخچال‌های مینی درحقیقت یخچال‌هایی هستند که تمام خصوصیات یک یخچال را دارند. اما سایز این یخچال‌ها از نوع کوچک است. این نوع یخچال فریزرها به یخچال تک نفره یا یخچال مجردی نیز مشهور هستند. اغلب این یخچال‌ها دارای فناوری بسیار ساده‌ای هستند. حتی پیچ تنظیم دما در این نوع یخچال‌ها اغلب از نوع مکانیکی است. استفاده از این یخچال‌ها اغلب برای افرادی مناسب است که قصد استفاده طولانی از آن را ندارند. همچنین این نوع یخچال را برای استفاده اصلی نمی‌خواهند. به عبارتی در کنار یخچال‌های بزرگ آشپزخانه از مینی یخچال‌ها برای استفاده در اتاق خواب و … بهره می‌برند. این نوع یخچال‌ها به یخچال 5 فوتی نیز مشهور هستند. البته این یخچال دارای اندازه‌های بزرگتر نیز هست. اما پرفروش‎ترین اندازه آن یخچال 5 فوتی است.

تفاوت یخچال مینی و یخچال معمولی

در بخش‌های قبل به‌صورت مختصر به کاربردهای این نوع یخچال اشاره کردیم. بطورکلی یخچال‌های 5 فوتی نیز دارای تمام قابلیت‌های یک یخچال معمولی هستند. این یخچال‌ها دارای فریزر، طبقات مختلف برای نگهداری انواع مواد غذایی و جامیوه‌ای هستند. درب این نوع یخچال‌ها نیز مانند یک یخچال معمولی دارای محلی برای نگهداری از بطری‌ها، تخم مرغ و … است. از همین رو خصوصیات آن کاملاً شبیه یک یخچال معمولی است. این تشابه خصوصیات به این معنی است که یخچال مینی کاربردی کاملاً مشابه با سایر یخچال‌ها دارد. تنها تفاوتی که این نوع یخچال با یک یخچال معمولی دارد در قد و اندازه آن است. این قد و اندازه سبب شده است تا جای مینی یخچال‌ها در آشپزخانه نباشد. از این نوع یخچال در هتل‌ها، کشتی‌ها، اتاق خواب و … استفاده می‌شود. همچنین کاربرد دیگر آن برای استفاده در خانه‌های دانشجویی و مجردی است.

معرفی یخچال کوچک رومیزی و قیمت

یکی از انواع یخچال‌ های کوچک ، یخچال‌های رومیزی هستند. اندازه این نوع یخچال‌ها حتی به سه فوت نیز می‌رسد. همانطور که از نام این یخچال‌ها پیداست. این نوع یخچال رومیزی است. یخچال مینی رومیزی از تمام قابلیت‌های یخچال‌های کوچک دیگر بهره‌مند نیست. از همین رو برای استفاده به‌عنوان یخچال مجردی کاربرد ندارد. از این نوع یخچال‌ها می‌توان برای قسمت پبیشخوان فست فود و رستوران‌ها استفاده کرد. اغلب از این نوع یخچال برای خنک نگه داشتن نوشیدنی و … به‌منظور پذیرایی سلف سرویس از کارمندان یک اداره یا مشتریان یک رستوران استفاده می‌شود. قیمت این نوع یخچال به دلیل سایز کوچک و قابلیت‌های کمتری که دارد، کمتر از یخچال‌های 5 فوتی و … است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *