یخچال

راهنمای صفحه نمایش ساید بای ساید سامسونگ

تنظیمات صفحه نمایشگر (Display) یخچال ساید بای ساید سامسونگ  یکی از ملزوماتی است که هر خریداری باید از آن بهره مند شود تا به بهترین شکل ممکن بتواند از امکانات و توانایی های یخچال خود استفاده نماید. ما در این مقاله سعی می کنیم به بهترین و ساده ترین شکل ممکن تنظیمات صفحه نمایشگر (Display) یا پنل یخچال ساید بای ساید  SAMSUNG را به صورت کاربردی و ساده به شما معرفی کنیم.

با ورود یخچال های ساید بای ساید به بازار بسیاری از افراد مجذوب زیبایی و امکانات هر چه بیشتر و بهتر آن شده و اقدام به خریداری آن می کنند ولی شاید بیشتر خریداران با نحوه استفاده صحیح و کامل از امکانات این نوع یخچال ها آگاه نیستند. پس بهتر است با دانستن چگونگی استفاده از این امکانات از خرید خود لذت بیشتری ببرید. برخی از یخچال های سامسونگ دارای یک سری کلید روی درب هستند که در بالای آنها صفحه نمایشگری وجود دارد، به این نوع از صفحه نمایشگرها، پنل یا Display گفته می‌شود. برخی از یخچال های سامسونگ که نسبت به یخچال های ذکر شده جدید تر هستند دارای صفحه نمایش لمسی می‌باشند. کارایی همه دکمه ها در تمام مدل ها یکی است و فرقی ندارد.

دکمه های روی صفحه نمایشگر ساید سامسونگ

دکمه Energy Saver: این دکمه همانطور که از نامش مشخص است برای ذخیره انرژی می‌باشد. با فشار دادن دکمه صرفه جویی در انرژی، شما می توانید بهره وری انرژی بهتر را از دستگاه خود دریافت کنید

دکمه  Power Freeze: این دکمه برای قدرت بیشتر فریزر بوده و در صورت فعالسازی آن فریزر سرمایس بیشتری تولید کرده و مواد غذایی درون فریزر زودتر یخ ‌میزند. از این کلید زمانی استفاده می شود که شما مواد غذایی تازه خریداری کرده اید، مانند گوشت و سبزیجات و برای اینکه مواد زود منجمد شود و رنگ و بوی آنها تغییر پیدا نکند این حالت را فعال میکنید و سرما سازی سریع شروع می شود و در کمترین زمان مواد غذایی شما فریز می شود.

دکمهAlarm / Filter Reset : برای روشن یا خاموش کردن هشدارها و ریست کردن فیلتر آب یخچال می باشد. این دکمه دارای دو حالت است. اگر می خواهید هشدارهای باز بودن درب یخچال و صدای دکمه های دیسپلی را خاموش کنید حالت Alarm را با یکبار فشار دادن بر روی روشن یا ON قرار دهید و با ۳ ثانیه نگه داشتن این کلید در هنگام تعویض فیلتر تصفیه آب هشدار را ریست کرد. اگر فیلتر آب یخچال را تعویض نموده اید لازم است تنظیمات فیلتر را ریست کنید تا هشدار تمام شدن فیلتر حذف شود. برای این منطور کافی است دکمه Alarm را 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا حالت Filter Rest فعال شود.

روشنایی یا Lighting: با فشار دادن دکمه Lighting چراغ LED زیر صفحه نمایش به طور پیوسته در حالت روشن قرار میگیرد ولی اگر می خواهید لامپ LED یخچال فقط در مواقع استفاده روشن شود در این صورت دوباره دکمه Lighting را فشار دهید تا غیر فعال شود. یا در بعضی مدل ها  این دکمه برای لامپ موجود در بخش آبریز و یخریز است که می‌توانید آن را فعال نمایید که همیشه روشن باشد و یا غیر فعال کنید که فقط در مواقع فشردن پدال آبسردکن روشن می‌شود. با نگه داشتن دکمه روشنایی می توانید نور LED را برای واحد توزیع کننده آب و یخ روشن کنید.

Power Cool: دکمه Power Cool برای ایجاد و تولید سرمای زیاد و در عین حال سریع می باشد. زمانی که حالت Power Cool فعال شود سرمای بیشتری وارد بخش یخچال می شود. همچنین در این حالت موتور یا کمپرسور یخچال به صورت پیوسته و یکسره کار می کند ) تقریبا در بین تمام مدل های ساید بای ساید سامسونگ در حالت Power Cool موتور یخچال 40 دقیقه کار می کند و 5 دقیقه استراحت. این تایم یا زمان برای سایر مدل های ساید بای ساید سامسونگ متفاوت می باشد.

Ice off: دکمه Ice Off برای خاموش کردن یخساز می باشد. البته توجه کنید که یخساز فقط از از طرق نمایشگر خاموش شده است و اگر می خواهید یخساز را به صورت کامل خاموش کنید باید دکمه ON / OFF یخساز را تنظیم کنید. با روشن کردن این آیکون، یخ ساز خاموش می شود. یشنهاد ما این است که در فصل سرما که مصرف یخ صفر است یا زمان رفتن به تعطیلات یخساز را در حالت خاموش قرار دهید

دکمه Child Lock: دکمه  Child Lock برای قفل کردن دکمه های نمایشگر می باشد. همانطور که از اسمش پیداست به معنی قفل کودک می باشد. برای تنظیم دمای یخچال لازم است ابتدا حتما حالت Child Lock غیرفعال باشد.

دکمه Ice Cube / Crushed Ice: این گزینه برای یخسازی به 2 صورت قالبی و خرد شده می‌باشد. Ice cube به معنی یخ معکبی یا همان قالبی و crushed ice به معنی یخ خرد شده است.

دکمه Filter: این دکمه برای ریست کردن فیلتر یخچال و غیر فعال کردن آلارم فیلتر یخچال می‌باشد. فیلتر آب هر ۶ ماه یک بار باید تعویض شود این نشانگر در حالت عادی فیلتر آبی رنگ است و با قرمز شدن رنگ این نشانگر باید فیلتر آب فورا تعویض شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *