دسته‌بندی نشده

دلایل خریدن ماشین ظرفشویی – مزایای ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در واقع می توان یک ربات در نظر گرفت. به این صورت که شما ظرف ها را درون آن قرار می دهید، مایع مخصوص ظرفشویی را به آن اضافه می کنید و درجه ماشین ظرفشویی را تنظیم می کنید. از اینجا به بعد تمام کارها به عهده ماشین ظرفشویی است ابتدا ظرف ها را آب کشی می کند حتی در بعضی مدل ها خشک نیز می کند. همچنین ماشین های ظرفشویی به گونه ای خود ناظر بر روند کار هر قسمت هستند تا کارها به درستی انجام شود. به این صورت که یک تایمر برای اندازه گیری میزان فعالیت هر چرخه وجود دارد. همچنین سنسوری برای تعیین درجه دمای آب و هوا نیز تعبیه شده است که مانع از گرم شدن بیش از حد ماشین و در نهایت صدمه رسیدن به ظروف می شود.

1- لکه های سخت و مناطقی که دسترسی به آن ها مشکل است را پاک می کند

 ماشین‌های ظرفشویی لکه‌های سخت را با جت‌های آب پرفشار داخلی خود از بین می‌برند – بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که باقی‌مانده مواد غذایی بشقاب‌ها را داخل سطل زباله بریزید. سایر اقلام مانند لیوان های شراب، لیوان های آبجو و شیشه کودک را نیز می توان با کمک ماشین ظرفشویی به خوبی تمیز کرد، زیرا می تواند به همه گوشه ها و گوشه ها برسد.


2- کارهای خانه کمتر

اجازه دهید ماشین ظرفشویی شما کارهای کثیف را انجام دهد و سریع از آشپزخانه خارج شوید و فعالیت هایی را انجام دهید که از انجام آنها لذت می برید. تنها کاری که باید بکنید این است که آن را با ظروف کثیف و کارد و چنگال خود پر کنید تا کار شما آسان و بدون دردسر باشد. برای مهمانی‌های خانگی و مهمانی‌های خانوادگی که در آن از کارد و چنگال بیشتر استفاده می‌شود، ماشین ظرفشویی می‌تواند سریع‌تر از شستشوی دستی لوازم را تمیز کند.

3- بهداشتی تر

اسفنج های قدیمی محل سکونت باکتری های E.coli و Salmonella هستند – باکتری های رایجی که باعث مسمومیت غذایی می شوند. برخلاف شستن ظروف با دست، ماشین ظرفشویی با آب گرم میکروب ها را از بین می برد. به عنوان مثال، گزینه HygienePlus در ماشین ظرفشویی بوش، یک عملکرد پاک کننده ضد باکتری است که با از بین بردن اکثر میکروب ها، حداکثر بهداشت را تضمین می کند. این امر با شستشوی ظروف در دمای بالاتر تا 70 درجه سانتیگراد و تقریباً 10 دقیقه به دست می آید. این کمک می کند تا ظروف آشپزخانه شما بسیار بهداشتی تر باشد، که برای کودکان خردسال یا اعضای خانواده که آلرژی دارند مهم است.

 

4- در مصرف آب صرفه جویی می کند

آیا نمی دانید که شستن دستی ظروف چقدر آب می برد؟ از پاسخ شگفت زده خواهید شد – در واقع حدود 60 لیتر آب مصرف می کند. ماشین ظرفشویی های کم مصرف، مانند ماشین ظرفشویی بوش (ActiveWater Eco) – الجی سامسونگ حتی بکو ، کمتر از 12 لیتر در هر بار کامل، آب مصرف می کنند بنابراین مصر آب خانوار را تا حد قابل توجهی پایین می آورد که هم صرفه اقتصادی دارد و هم صرفه محیط زیستی.

5- داشتن برنامه های متعدد شستشو:

برنامه های شستشوی مختلف دستگاه های ظرفشویی به شما کمک می کنند تا بر حسب نیاز و تعداد ظروف و حتی زمان بندی مورد نظر از دستگاه استفاده کنید. این امکان نیز موجب صرفه جویی در وقت و زمان شما می شود. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *