ماشین لباسشویی

معرفی برنامه های ماشین لباسشویی F4V5 ال جی | برنامه های لباسشویی V5 ال جی

لباسشویی ال جی مدل F4V5 یکی از مدرن ترین دستگاه هایی می باشد که ال جی با روانه آن به بازار در سال 2020 گزینه ای متفاوت در اختیار کاربران قرار داد. این لباسشویی از محصولات بی نظیر شرکت کره ای ال جی محسوب می شود. ظرفیت این لباسشویی 9 کیلو گرم می باشد که حجم زیادی از لباس ها را شستشو می دهد. به علاوه  لباسشویی ال جی دارای موتور پر قدرت دایرکت درایو اینورتر می باشد که بدون نویز از عملکرد بالایی برخوردار است. در کنار ۶ حرکت متفاوت درام، انواع لباس ها را با هر جنس و بافتی در بهترین شرایط شستشو می دهد. همچنین توسط قابلیت شستشوی سریع در ماشین لباسشویی F4V5 لباس ها را در مدت زمان بسیار کمی و با سرعت بالا شستشو دهید. طرز استفاده از برنامه های ماشین لباسشویی ال جی V5 را می خواهیم در این نوشته به صورت کامل برای شما بیان نماییم. پس با ما همراه باشید.

برنامه های ماشین لباسشویی ال جی مدل F4V5

تعداد برنامه های ماشین لباسشویی ال جی V5 برابر 14 برنامه می باشد که هر کدام از آنها مناسب برای نوعی از لباس ها می باشند. همچنین گفتنی است که قدرت شستشو، میزان دمای آب و سایر تنظیمات دیگر که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد نیز در برنامه های مختلف با هم متفاوت می باشند. بدین منظور از بالاترین برنامه قابل انتخاب در سمت چپ ولوم برنامه ها شروع به تشریح می کنیم.

برنامه COTTON برای شستشوی لباسهای کتانی و پنبه ای

برنامه شستشوی COTTON برای لباس های با جنس کتان و پنبه ای مناسب بوده و از آسیب رساندن به الیاف آن ها جلوگیری می نماید. به عبارتی این برنامه با توجه به گزینه های انتخابی شما مثل دما، سرعت چرخش دیگ، زمان شستشو را تعیین کرده و به نحوی با لباس ها رفتار می نماید که بافت آنها سالم باقی مانده و در عین حال تمیز گردند. به کمک برنامه COTTON در ماشین لباسشویی V5 می توان با خیال راحت به شستن حوله، تی شرت های نخی و پنبه ای و شلوار های کتان پرداخت.

برنامه +COTTON برای شستشوی اقتصادی لباسهای کتانی و پنبه ای

این برنامه نسخه بروز شده Cotton بوده و در برخی مدل ها نیز با نام Cotton eco معرفی می شود. دمای مناسب برای این برنامه ۴۰ درجه سانتیگراد است که این دما با سرد ۶۰ درجه است. با مصرف حداقل انرژی عملکرد شستشوی بهینه را ارائه میکند. از مهم ترین مزیت های این گزینه می توان به شستشوی بهینه و صرفه جویی در مصرف انرژي اشاره کرد که با کیفیت ترین عملیات شستشو را بر روی لباس ها اعمال کرده و از الیاف پنبه ای و حساس آن ها محافظت می کند.

برنامه MIX FABRIC برای شستن لباسهای مخلوط

این چرخه برای هر نوع لباسی با هر نوع الیافی مناسب بوده و آن ها را در بازه دمایی بین 40 تا 60 درجه، شستشو می دهد. البته نباید از این برنامه برای لباسهای نازک و ابریشمی و یا حساس استفاده کرد. با وجود اینکه این برنامه هر نوع لباس با رنگ و الیاف گوناگون را شتسشو می دهد، اما شما از آن برای شستشوی لباس هایی که رنگ پس می دهند با سایر لباس ها خودداری کنید. دمای مناسب برای این برنامه 40 درجه سانتی گراد است.

برنامه EASY CARE برای شستن لباسهای بدون نیاز به اتو

به لطف برنامه شستشو Easy Care دیگر نیازی به اتوکشی لباسهای روزمره نخواهد بود. زیرا این برنامه برای لباس هایی از جنس پلی آمید، پلی استر و آکریلیک بسیار مناسب بوده و با شستشو در دمای 40 تا 60 درجه، علاوه بر تمیز کردن آنها، به بهترین نحو ظرافتشان را نیز حفظ کرده و نیز نیاز به اتوی لباسها را کاهش می دهد. به عبارتی دیگر با قرار دادن لباسشویی در این حالت، لباسها به نحوی شسته خواهند شد که کمتر نیاز به اتو داشته باشند. به یاد داشته باشید این برنامه برای لباس های حساس و ظریف مناسب نبوده و بهتر است از آن برای لباس های پنبه ای، تی شرت و بلوز با حداکثر حجم نصف ظرفیت دیگ یا دو سوم آن استفاده کنید.

برنامه SILENT WASH برای شستشو با صدای بسیار کم

اگر قصد دارید تا شستن لباسها را (با قابلیت “تاخیر در شستشو”) به نیمه های شب موکول کنید، پیشنهاد می کنیم از برنامه SILENT WASH استفاده کنید. این برنامه شستشو را به آرامی و در نهایت سکوت انجام می دهد و به علاوه، همان نتیجه از آن حاصل می شود. دمای مناسب برای این برنامه 40 درجه سانتی گراد است.

برنامه ALLERGY CARE برای شستن لباسها با قابلیت ضد آلرژی

ال جی با مجهز ساختن لباسشویی های خود از جمله ماشین لباسشویی ال جی V5 به برنامه Allergy Care شستشوی لباس های حساس را سهولت بخشیده و با نابود سازی تمامی مواد آلرژی زا و پودر شوینده، سلامت شما را از بابت بیماری ها تضمین خواهد کرد. دمای آب در طول فرایند شستشو ثابت و معادل 60 درجه می باشد، به طوریکه هر نوع ماده آلرژی زا از بین رفته و هر نوع پارچه پنبه و کتان گرفته تا پتو ها را نیز شستشو می دهد. بدیهی است که طول فرایند آبکشی نیز در این برنامه به نسبت سایر برنامه ها طولانی تر است به گونه ای که سبب حذف موثر مواد شوینده از الیاف پارچه خواهد شد.

برنامه BABY STEAM CARE برای شستن لباسهای بچگانه با قابلیت بخار

لباسهای بچه ها با لباسهای بزرگسالان از نظر تارو پود با هم تفاوت دارد و این تفاوت نیز به دلیل تفاوت پوست کودکان با پوست بزرگسالان است. به همین علت شستن این لباسها با سایر لباسها نیز باید تفاوت داشته باشد. در همین راستا استفاده از گزینه Baby steam care در میان برنامه های ماشین لباسشویی ال جی مدل V5 می تواند بسیار مناسب بوده و از آسیب های احتمالی به الیاف لباس بچه ها جلوگیری نماید. با توجه به اینکه لباس کودکان بیشتر کثیف شده و احتمال لکه گیری آن ها بیشتر است، از بازه دمایی 60 درجه الی 90 درجه استفاده کنید تا کیفیت شستشو بالا باشد.

برنامه DELICATE برای شستن لباسهای حساس و ابریشمی

به صورت کلی این برنامه میزان چرخش های دیگ را پایین آورده و با سرعت چرخش های بسیار ملایم، از کوچک ترین لطمه به لباسها که آسیب پذیری بیشتری نسبت به سایر لباسها دارند، جلوگیری خواهد کرد. لباسهایی از قبیل لباس زیر و بلوز و در کل لباسهای حساس را می توان با این برنامه شستشو داد. حداکثر وزن بارگیری در این برنامه 3 کیلوگرم بوده و بهتر است از مایع لباسشویی به جای پودر های شوینده استفاده شود. دمای مناسب برای استفاده از این برنامه 30 درجه سانتی گراد می باشد.

برنامه HAND/WOOL برای شستن لباسهای پشمی و نخی

معمولا لباسهای دستباف پشمی و نخی را باید با دست شست تا هم به تار و پود کلفت آنها آسیب نرسد و هم به ماشین لباسشویی آسیب نرسد. اما برنامه wool که یکی دیگر از برنامه های ماشین لباسشویی V5 است برای شستشوی این نوع لباس ها اختصاص یافته است و با دور موتور بسیار پایین، چرخش ملایم و دمای 30 تا 40 درجه، بهترین نوع شستشو را برای لباسهای پشمی و نخی انجام خواهد داد. البته باید توجه داشته باشید این نوع لباسها به دلیل بندهای درشت خود، آب فراوانی را جذب می کنند و در نتیجه باید میزان کمتری را در لباسشویی قرار داد تا بهترین نتیجه را عاید کند.

برنامه SPORT WEAR برای شستن لباسهای ورزشی

نوع تار و پود و نیز جنس لباسهای ورزشی به گونه ای است که کمتر آب جذب می کنند و همچنین به دلیل اینکه بیشتر در معرض عرق بدن قرار می گیرند، باید زود به زود شسته شوند. بنابراین اگر با لباسشویی هر روز آن ها را بشویید ممکن است بافت آن ها از بین رفته و رنگ خود را نیز از دست بدهند. در ماشین لباسشویی ال جی V5 برنامه ای مختص به شستشوی لباس و کفش های ورزشی با نام sport wear تعبیه شده است که علاوه بر اینکه می توان زود به زود لباسهای ورزشی را با آن شست، به جنس لباس هم آسیبی نمی رساند. بازه دمایی آب در این برنامه 40 درجه سانتی گراد بوده و حداکثر وزن بارگیری آن 3 کیلوگرم می باشد.

برنامه QUICK 30 برای شستشوی سریع 30 دقیقه ای

گاهی اوقات پیش می آید که لباسهایمان زیاد کثیف نیستند و از طرفی نمی توان آنها را پوشید و شرایط طوری است که باید سریع از آنها استفاده کنیم (بپوشیم). این گونه لباسها نیاز به یک شستن ساده و سریع دارند تا هم به بافت آنها آسیب نرسد و هم پاکیزه شوند. ال جی در این لباسشویی برنامه ای 30 دقیقه ای کار گذاشته که تمامی ویژگی فوق را دارد؛ یعنی یک شستن ساده و سریع، بدون آسیب به بافت لباس. دمای مناسب در این برنامه 20 تا 40 درجه سانتی گراد می باشد.

برنامه DUVET برای شستن لباسهای کرکدار (پتو، ملحفه و…)

بسیاری از مشتریان برای شستن پتو و یا ملحفه با لباسشویی سوال پرسیده اند که آیا می توان این کار را انجام داد یا خیر. در جواب این عزیزان باید گفت که بلی می توان پتو و ملحفه را با لباسشویی شست اما در شرایطی که لباسشویی توانایی این کار را داشته باشد. یعنی ظرفیت بالایی داشته باشد و برنامه ای مختص شستن پتو داشته باشد. در لباسشویی ال جی V5 برنامه DUVET برای این گونه موارد تعبه شده است که البته نباید به کرات از آن استفاده کرد. زیرا طول عمر ماشین کاهش یافته و موجب اختلال در کارکرد لباسشویی خواهد شد. این نوع شستشو باید به صورت تکی در دمای 40 درجه انجام گرفته و با اسپری شدید آب و افزایش دوره آبکشی، از باقی ماندن ذرات شوینده و گرد و خاک روی ملحفه ها جلوگیری می نماید.

برنامه TUB CLEAN برای شستشوی دیگ

قطعا هر ماشین لباسشویی پس از بارها استفاده، کثیف شده و در قسمتهایی از دیگ به میزان کمی هم که شده، میکروب و سایر ذرات آلودگی جمع می شوند و شستشوی داخل دیگ با دست، شاید کاری چندان ساده نباشد. به همین دلیل ال جی در این ماشین لباسشویی برنامه قرار داده تا به این مورد رسیدگی کند. یعنی پس هر دوره چند ماهه می توان از این برنامه برای شستن دیگ ماشین لباسشویی استفاده کرد بدون این که نیاز باشد دست به دیگ بزنید. البته نباید در این حالت لباسی داخل لباسشویی باشد و با توجه به دفترچه راهنما از مواد شوینده مخصوص استفاده شود.

گزینه DOWNLOAD CYCLE برای دانلود برنامه دیگر شستشو

 در این ماشین لباسشویی گزینه ای با عنوان DOWNLOAD CYCLE تعبیه شده است که در صورت وصل کردن لباسشویی به اینترنت، می توانید برنامه های مازادی که ال جی در نظر گرفته است دانلود کنید و به عنوان یک برنامه شستشو از آنها استفاده کنید. این گزینه به طور پیشفرض به آبکشی به علاوه خشک کن (Rinse+Spin) اختصاص یافته است و اگر برنامه ای دانلود کنید به آن برنامه اختصاص خواهد یافت.

نحوه استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی ال جی V5

طرز استفاده صحیح از جاپودری لباسشویی بسیار حائز اهمیت است. استفاده صحیح به معنای این است که بدانید کدام ماده را در کدام بخش از جاپودری و به چه میزان بریزید و همینطور بعد از چه مدت نسبت به تمیز کردن و نظافت جاپودری لباسشویی خود اقدام کنید. محفظه جاپودری ماشین لباسشویی V5 ال جی دارای 3 قسمت می باشد که در تصویر زیر به نمایش گذاشته شده است. قسمت اول مربوط به مواد شوینده برای شستشوی اصلی است که معمولا از پودر ماشین لباسشویی استفاده می شود. البته برخی افراد از مایع لباسشویی استفاده می کنند که پیشنهاد می کنیم افرادی که از قابلیت “شروع با تاخیر” ماشین لباسشویی استفاده می کنند، از مایع لباسشویی استفاده نکنند. زیرا مایع لباسشویی اگر درون محفظه ریخته شود و در فضای آزاد (خارج از بطری) قرار گیرد، به مرور زمان سفت شده و شستشو به نحو احسن انجام نخواهد شد. میزان استفاده از پودر لباسشویی بستگی به میزان کثیفی لباسها و نیز برنامه شستشو دارد اما در حالت نرمال اگر این قسمت تا نیمه پر گردد، یک شستشوی عادی و مطلوب عاید خواهد شد. توجه داشته باشید که ریختن پودر بیش از اندازه می تواند هم به لباسشویی آسیب وارد کند و هم روی لباسها باقی بماند.

قسمت دوم مربوط به مواد شوینده ای است که برای پیش شستشو استفاده می شود. به عبارتی برخی اوقات لباسها بسیار کثیف بوده و نیاز به برنامه پیش شستشو دارند و سپس باید شستشوی اصلی روی آنها اعمال شود. دقت داشته باشید زمانی که لباسها بسیار کثیف هستند، از پودر لباسشویی بیشتر استفاده نکنید؛ به جای آن از برنامه پیش شستشو استفاده کرده و مقداری مواد شوینده به قسمت مربوطه بریزید.

قسمت سوم مربوط به مایع نرم کننده است در اکثر ماشینهای لباسشویی با * مشخص می شود. شما قادر خواهید بود تا میزانی که با علامت “ماکزیمم” تعیین شده است از مایع نرم کننده استفاده کنید و بیشتر از آن مجاز نیستید.

دکمه های روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی V5

تا به اینجا با برنامه ها، انتخاب آنها و نیز نحوه استفاده پر کردن جاپودری لباسشویی V4 آشنا شدید. حال باید دانست دکمه های روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی V5 ال جی چه مفاهیمی دارند و چگونه باید از آنها استفاده کرد. اگر به صفحه نمایش لباسشویی V5 ال جی توجه کنید در سمت چپ، قسمت پایین عبارت “Intensive” نوشته شده است. این عبارت به معنمی شستشوی قوی است و در صورت انتخاب با هر کدام از برنامه ها، شستشو را قوی تر و لباسهای تمیزتری را تحویل خواهد داد. گزینه بعدی عبارت “+Rinse” است که به معنای آبکشی اضافی است. اگر این گزینه به همراه هر کدام از برنامه های لباسشویی انتخاب شود، در پایان برنامه قبل از خشک کردن لباسها، یک بار آبکشی اضافی می شود سپس به خشک کردن لباسها خواهد پرداخت. گزینه بعدی عبارت “Pre Wash” به معنای پیش شستشو است و به همراه هر کدام از برنامه ها می تواند انتخاب شود. در این صورت قبل از شروع برنامه اصلی، لباسها یک بار شستشوی مختصر داده خواهند شد. سپس شستشوی اصلی آغاز می شود. گزینه بعدی “Delay End” می باشد و به معنی شروع با تاخیر بوده و برای کسانی که می خواهند لباسها را در لباسشویی قرار داده ولی شستشو را به زمانی دیگر (مثلا 5 ساعت دیگر) موکول کنند بسیار مناسب است. این گزینه به گونه ای است که اگر مثلا شستشو را برای 5 ساعت دیگر فعال کنید، لباسها را دقیق 5 ساعت دیگر می توانید از لباسشویی بیرون آورید. یکی دیگر از گزینه هایی که در این ماشین گنجانده شده قابلیت “Add Item” است و به معنی اضافه کردن لباس به لباسشویی می باشد. برای این کار ابتدا باید دکمه “Pause” را فشار داده، سپس گزینه “Add Item” را انتخاب کنید. لباسشویی در هر مرحله ای از عملیات شستشو که باشد، متوقف شده و آب درون آن را تخلیه می کند و بعد از آن قفل درب لباسشویی باز خواهد شد. شما می توانید لباس به جا مانده را به لباسشویی افزوده و عملیات شستشو را از لحظه توقف، دوباره آغاز کنید. دو گزینه دیگر بر روی این صفحه نمایش قابل مشاهده هستند و آنها مربوط به تنظیم دستی دمای شستشو و سرعت خشک کن لباسشویی می باشند. این دو گزینه برای هر کدام از برنامه های اصلی لباسشویی قابل انتخاب بوده و کاملا سلیقه ای هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *