دسته‌بندی نشده

معرفی و بررسی انواع سری یخچال ال جی

ابرشرکت ال‌جی، یک غول فناوری کره‌ای چندملیتی است. این ابرشرکت پس از سامسونگ، دومین شرکت خوشه‌ای (فعال در چند صنعت) در کشور کره جنوبی می‌باشد. دفتر مرکزی ابرشرکت ال‌جی در برج دوقلوی ال‌جی، در شهر سئول قرار دارد. ال‌جی محصولات خود را در سه بخش: وسایل الکترونیکی، مواد شیمیایی و تجهیزات مخابراتی تقسیم نموده، که هر کدام از بخش‌ها، تحت مدیریت یک یا چند شرکت تابعه و زیرمجموعه قرار دارند. شرکت‌های تابعه گروه ال‌جی عبارتند از: ال‌جی الکترونیکس، زنیت الکترونیکس، ال‌جی دیسپلی، ال‌جی تلکام و ال‌جی کمیکال که در بیش از ۸۰ کشور جهان فعالیت می‌کنند. یخچال ال جی جزو بهترین یخچال‌ها در دنیا هستند و متقاضیان بی‌شماری از جمله در ایران دارند. طراحی یخچال‌های ال‌جی بسیار خلاقانه بوده و با ظاهری زیبا ، کیفیت ساخت عالب و با تنوع زیاد روانه بازارهای جهانی می‌شوند

مهم ترین قابلیت و فناوری های موجود در یخچالهای الجی میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

موتور اینورتر خطی

در یخچال فریزر های اینورتر دار موتور یا کمپرسور در دور آرام و تند کار می کند یعنی دامنه سرعت متنوعی دارد و بسته به نیاز سرعت آن به صورت اتوماتیک کم و زیاد می شود. شما اگر درب یخچال فریزر را به صورت مدام باز و بسته کنید با توجه به سنسور هایی که در یخچال فریزر وجود دارد، دور موتور زیاد شده و جبران هوای سرد از دست رفته به عمل آورده می شود.  در موتور ها یا کمپرسور های اینورتر دار موتور خاموش نشده و به عبارتی دور آن متوقف نشده و در حالتی ارام می چرخد. این ویژگی ها در موتور اینورتر کاربرد و کارایی هایی جانبی زیادی دارد. اگر موتور به طور کامل متوقف شود هوای داخل یخچال خیلی سریع گرم شده و یخچال باید به سرعت شروع به کار کند تا هوای سرد از دست رفته را جبران کند در این حالت چون موتور از حالت توقف دوباره شروع به حرکت می کند انرژی خیلی زیادی را مصرف می کند و از طرف دیگر محتویات داخل یخچال فریزر دو دما را تجربه کرده و زودتر خاصیت تازگی خود را از دست می دهند، شرایط کار و عملکرد یخچال فریزر های معمولی وقدیمی دقیقا بدین صورت است. اما در یخچال فریزر های اینورتر چون موتور به طور کامل متوقف نمی شود برای دور تند انرژی کمتری مصرف می کند. در یخچال فریزر های قدیمی، موتور صدای زیادی دارد و یا متوقف شده و یا با صدای زیاد شروع به کار می کند که اغلب شاهد چنین شرایطی بوده ایم، اما یخچال فریزر های اینورتر با صدایی بسیار کم کار کرده و دمای یخچال را در یک محدوده کوچک و ثابت نگه می دارند. رکت ال جی از موتور اینورتر خطی در یخچال فریزر های خود استفاده می کند و به واسطه مصرف انرژی کم، صدای کم و دوام و طول عمر بالا، بیشترین کارایی و بازده را در این یخچال ها ایجاد کرده است. در این یخچال ها از گاز مبرد R600a استفاده شده است که نسبت به گاز های مبرد معمولی یا قدیمی استهلاک کمتری را در موتور یا کمپرسور ایجاد می کند و کارایی سرمایشی و حفظ رطوبت آن در داخل فضای یخچال فوق العاده است. در این یخچال فریزر ها از اینورتر استفاده شده است که یک تکنولوژی جدید به شمار می رود و شرکت ها به صورت های مختلف از آن استفاده می کنند. اینورتر از موتور و به صورت کلی از یخچال در برابر نوسانات برق و شوک های الکتریکی محافظت می کند و در زمان قطعی برق موجب می شود تا یخچال فریزر دیرتر میزان سرمای خود را از دست دهد. به‌علاوه این روش راه‌اندازی نرم موتور بدون هیچ‌گونه ضربه به قسمت‌های مکانیکی اتفاق می‌افتد و در نتیجه طول عمر مفید موتور و سایر قسمت‌های مکانیکی افزایش می یابد و مشتری‌ها کمتر درگیر دردسر تعویض وسیله می‌شوند. به همین منظور الجی اکثر مدلهای خود را ۱۰ تا ۲۰ سال گارانتی می‌کنند که این یک موقعیت عالی برای مصرف‌کنندگان است.

FRESH Balancer

حفظ میزان رطوبت مناسب، راز تازه ماندن میوه‌ها و سبزیجات در یخچال است. کشوی FRESH Balancer ال‌جی مجهز فناوری مخصوصی است که میزان رطوبت بهینه را برای نگهداری میوه‌ها یا سبزیجات تنظیم می‌کند تا به مدت بیشتری تازه بمانند.

FRESH Converter

مواد غذایی مختلف نیاز به دماهای مختلفی برای تازه ماندن دارند، اما این دماهای مختلف را چطور در یک یخچال فراهم کنیم؟ کشوی FRESH Converter که امکان انتخاب دمای مناسب را برای اقلام مختلفی مثل گوشت، ماهی و یا سبزیجات ایجاد می‌کند.

سرمایش NatureFRESH

سیستم سرمایش NatureFRESH ال‌جی هوای سرد را از راه دریچه‌های متعددی به گردش در می‌آورد تا سرمایش داخل یخچال یکنواخت‌تر باشد. این سیستم داری گردش بهتر هوای سرد در مقایسه با سیستم‌های بدون برفک نسبی می‌باشد.

قفسه تاشو 2 مرحله‌ای

قفسه تاشو 2 مرحله‌ای جدید و اصلاح ‌شده‌ که در این یخچال تعبیه شده است، با تا شدن، فضا را برای نگهداری انواع مواد غذایی، ظروف بزرگ و بطری‌های بلند باز می‌کند.

Smart ThinQ

با فناوری ™Smart ThinQ ال‌جی، می‌توانید یخچال خود را از طریق تلفن هوشمندتان، حتی در مواقعی که در منزل نیستید، کنترل و عیب‌یابی کنید. به آسانی دمای یخچال را تنظیم نمایید و یخچال خود را فقط با لمس صفحه تلفن هوشمندتان عیب‌یابی کنید.

سیستم های تصفیه و جریان دهنده هوا در یخچالهای الجی:

در یخچال های جدید ال جی امکانات و سیستم های متعددی تعبیه شده که جهت بهبود وضعیت جریان هوای محفظه آن و همچنین باکتری زدایی به عملکرد هر چه بهتر یخچال در خنگ نگه داشتن مواد غذایی و حتی نوشیدنی ها کمک می کنند. در این زمینه می توان به این موارد اشاره کرد:

• سیستم هایجین فرش (hygiene fresh) که موجب از بین بردن باکتری ها و بوی مواد غذایی در یخچال می شود.

ویژگیهای یخچال فریزر بالا و پایین الجی

یخچال و فریزر بالا پایین ال جی  از مدل‌های کاربردی و پردوام ساخته شده توسط برند کره‌ای ال جی است. این دستگاه که در گروه یخچال و فریزرهای بالا پایین قرار می‌گیرد دارای پنلی تک تکه‌ای است که با ابعاد استاندارد و متناسبش، فضای کمی را در آشپزخانه‌تان اشغال می‌کند. قسمت فریزر و یخچال در این محصول روی هم رفته ظرفیت مناسبی دارند. با وجود این ظرفیت مناسب، یخچال خوش ساخت ال جی برای خانواده‌های با جمعیت کم تا متوسط  گزینه‌ای مناسب برای خرید به شمار می‌آید.

ساید بای ساید الجی

یخچال ساید بای ساید، یخچال های جدیدی با حداقل دو درب بازشونده هستند که هم از قفسه ها و فضای تعبیه شده درون درها و هم در فضای بدنه یخچال می توان مواد غذایی و نوشیدنی ها را گذاشت. استفاده از این نوع یخچال ها، امروزه بسیار رواج دارد بطوری که در آپارتمان های جدید طوری فضای کابینت را طراحی می کنند، که برای گذاشتن یخچال ساید بای ساید مناسب باشد. چرا که بسیاری از خانواده ها و جوانان اقدام به خرید یخچال ساید بای ساید کرده و این نوع یخچال را به انواع قدیمی تر یخچال ها ترجیح می دهند. یخچال فریزرهای ساید بای ساید ال جی با آخرین تکنولوژی‌ها و جدیدترین امکانات قلب آشپزخانه شما خواهند بود. ال جی یخچال فریزرهای دوقلوی خود را آمیخته با نوآوری و کارایی به شما پیشنهاد می‌کند.

  • سری NEXT الجی دارای 5 درب مجزا می باشند.
  • بعضی از مدلها داری درب تو درب (دارای درب جدید™Door-in-Door) می باشند.
  • مدلهایی همانند MDN770LB دارای Dual Door-in-Door می باشند.

یخچال دوقلو الجی

یخچال های دوقلو هم مشابه یخچال های ساید بای هستند ولی یخچال و فریزر در آنها دارای دو سیستم جدا است که البته این دو بخش در یک مجموعه ساخته و عرضه می شوند. از این رو معمولا یخچال های دوقلو دارای فضای بیشتری نسبت به یخچال های ساید بای ساید دارند و به ویژه بخش فریزر یخچال های دوقلو از فریزر یخچال های ساید بای ساید، بزرگتر است و فضای بیشتری دارد. از این رو برای بسیاری از خانواده های پر جمعیت و کسانی که میوه، سبزی، مواد غذایی زیادی در یخچال فریزر نگهداری می کنند، خرید یخچال دوقلو مناسب تر است.

یخچال فریزر دوقلو ال جی GR-B404ELNL / GR-F401ELNZ

یخچال اینستاویو الجی

تکنولوژی جدید و جذابی که در برخی یخچال های ال جی وجود دارد instaview یا اینستاویو است که این امکان را فراهم آورده که بدون باز کردن درب یخچال داخل آن را ببینیم. اینستاویو در واقع به یک پنل شیشه ای مات که نیمی از درب یخچال را پوشش داده است، گفته می شود و با دوبار ضربه زدن روی آن (دو ضربۀ پشت سر هم) می توانید محتویات درون آن قسمت را مشاهده کنید. به این ترتیب بدون باز کردن درب از محتوای قسمتی از یخچال باخبر می شویم. ناگفته نماند که این قسمت عمدتا” برای اقلامی که در طول روز بیشتر از سایر خوراکی ها مورد استفاده قرار می گیرند، طراحی شده است. اما فواید این تکنولوژی به همینجا ختم نمی شود. باید بدانید که مزایای زیادی پشت این تکنولوژی اینستاویو وجود دارد. باز نکردن درب یخچال یعنی افزایش راندمان موتور و طول عمر بیشتر آن، تعادل دمای یخچال با کمتر باز کردن درب و … .

یخچال فوق پیشرفته اینستاویو الجی مدل x39

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *