ماشین ظرفشویی

نحوه استفاده از برنامه های ماشین ظرفشویی 425 ال جی | راهنمای استفاده از ظرفشویی 425 ال جی

وقتی لوگوی ال جی روی یک دستگاه قرار می گیرد، بی گمان کلماتی مانند کیفیت، فناوری های نوین و پیشرفته و کارایی بالا نیز با آن عجین خواهند بود. اما برای استفاده از انواع برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی LG شما باید با معنی کلمات و اصطلاحات روی ماشین ظرفشویی ال جی و معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی آشنا باشید. در غیر این صورت این دستگاه مانند یک ماشین ظرفشویی معمولی برای شما عمل خواهد کرد. برای این منظور در این چکیده با ما همراه باشید تا همه این موارد را در ماشین ظرفشویی ال جی با هم مرور کنیم.

برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی مدل 425

برنامه شستشوی خودکار: Auto

اولین و تقریبا محبوب ترین برنامه از برنامه های ماشین ظرفشویی 425 ال جی شستشو خودکار یا Auto می باشد. با فعال کردن این برنامه، سنسور های تشخیص چربی، میزان کثیفی ظروف را به صورت خودکار تشخیص داده و بهترین عملکرد ممکن را انجام می دهند. این برنامه نسبتا طولانی بوده و برای استفاده روزانه و وعده های نهار و شام مناسب است.

شستشوی پرقدرت: Intensive

برنامه شتسشوی قدرتمند برای تمیز کردن ظروف و قابلمه های بسیار چرب مناسب بوده و با افزایش درجه حرارت آب و اسپری شدیدتر آن روی ظروف، آن ها را کاملا تمیز و عاری از هر گونه چربی می سازد.

برنامه شستشوی ظروف حساس: Delicate

این برنامه در ماشین ظرفشویی 425 ال جی برای ظروف حساس تعبیه شده است. پس از استفاده از ظروف پذیرایی و کریستالی نازک خود می توانید آن ها را در ظرفشویی 425 قرار داده و با انتخاب این برنامه، دیگر نگران شکستن و آسیب ظروف ظریف خود نباشید.

برنامه تازه کردن: Refresh

این برنامه مناسب ظروفی است که مدت زیادی از آنها استفاده نشده و اکنون قصد شستنشان را دارید؛ ظروفی که چند ماه است که از آنها استفاده نکرده اید و اکنون قصد دارید آنها را دوباره شسته و تازه کنید.

برنامه شستشویی به صرفه یا اقتصادی: Eco

کارآمد ترین و در عین حال بهینه ترین شتسشو فقط با انتخاب برنامه Eco امکان پذیر است. این برنامه با صرفه جویی در مصرف آب و برق هزینه های شما را کاهش داده و ظروف را با همان نتایج شستشوی خودکار به شما تحویل خواهد داد.

برنامه شستشوی سریع: Turbo

برای ظروفی مانند ظروف صبحانه و یا میوه که زیاد کثیف نیستند، بهترین برنامه، شتسشوی سریع می باشد. این حالت برای ظروفی که زیاد کثیف نبوده و نیازی به شستشوی آنچنانی ندارند، بسیار مناسب است.

دکمه download cycle

به وسیله این برنامه شما می توانید سه برنامه دیگر که بر روی دستگاه قرار ندارند را از پایگاه داده ال جی دانلود کرده و به وسیله قابلیت NFC بر روی ماشین ظرفشویی ال جی مدل 425 خود نصب و سپس استفاده نمایید. این سه برنامه به قرار زیر می باشند:

1- برنامه شستشو ماشین ظرفشویی یا Machine Clean

این برنامه برای تمیز کردن خود ماشین ظرفشویی می باشد، به عبارتی به منظور شستشوی ماشین ظرفشویی علاوه بر اینکه می توانید به صورت دستی و بدون روشن کردن دستگاه خودتان این کار را انجام دهید، می توانید این برنامه را نیز دانلود کرده و بدون قرار دادن ظروف در داخل دستگاه آن را فعال نمایید، تا دستگاه به بهترین نحو خود را تمیز نماید. برای فعال سازی برنامه Machine Clean پس از دانلود و نصب آن بر روی دستگاه باید کلید برنامه Intensive را برای مدت زمان 3 ثانیه فشار دهید (لمس کنید).

2- برنامه آبکشی یا Rinse

این برنامه را زمانی استفاده نمایید که می خواهید ظروفتان را بعدا بشویید ولی تا آن زمان غذا رویشان خشک نشود. به عبارتی ظروفی که قصد شستشوی آنها را دارید در داخل ماشین ظرفشویی 425 ال جی قرار داده و سپس با فعال کردن این برنامه یک پیش آبکشی را برایشان انجام دهید. این برنامه خشک کن ندارد و همچنین باعث از بین رفتن بوی ظروف نیز می شود. برای فعال سازی برنامه Rinse پس از دانلود و نصب آن بر روی دستگاه باید کلید برنامه Eco را برای مدت زمان 3 ثانیه فشار دهید (لمس کنید).

3- برنامه شستشو سریع یا Express

برنامه ای که ممکن است بسیار کاربردی واقع شود، شستشوی سریع می باشد که برای ظروفی مناسب است که قصد دارید سریعا دوباره از آنها استفاده نمایید. این برنامه فاقد خشک کن می باشد و همچنین بهتر است همراه با این برنامه از شوینده هایی غیر از قرص های مخصوص استفاده نمایید. برای فعال سازی برنامه Express پس از دانلود و نصب آن بر روی دستگاه باید کلید برنامه Turbo را برای مدت زمان 3 ثانیه فشار دهید (لمس کنید).

برنامه های کمکی یا ترکیبی

برنامه های کمکی، قابلیت هایی هستند که اضافه بر برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی مدل 425 بر روی این دستگاه قرار گرفته اند و گفتنی است که همراه با تمامی برنامه ها قابل استفاده می باشند.

شسشتوی ظروف قفسه پایین با قدرت بیشتر یا Dual Zone

به وسیله این کمک برنامه، ماشین ظرفشویی محیط شستشو را به دو قسمت بالا و پایین تقسیم می کند و تمرکز خود را بر روی قسمت پایین معطوف می کند. به عبارتی دیگر این کمک برنامه برای زمانی است که شما ظروف کثیف تر را که نیاز به توجه ویژه دارند، در قسمت پایین ظرفشویی چیده باشید و دستگاه را روشن کنید. به این ترتیب ماشین ظرفشویی ال جی 425، تمرکز خود را بیشتر به سمت پایین محیط شستشو معطوف کرده و ظروف طبقات پایین با قدرت بیشتری شسته می شوند.

شستشوی نیم بار یا Half Load

در صورت کمبود ظروف کثیف و همچنین صرفه جویی در مصرف آب و انرژی می توانید از برنامه نیم بار بهره بگیرید. بدین منظور ظروف را در یک سبد ظرفشویی قرار داده و سپس با انتخاب برنامه نیم بار ماشین ظرفشویی ال جی مدل 425 می توانید یکی از سبد های بالا یا پایین را برای شستشو انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که تا زمانیکه یکی از سبد ها را جهت شستشو انتخاب نکرده اید، ظرفشویی به صورت خودکار به شستشوی هر دو طبقه ادامه می دهد.

قابلیت ذخیره انرژی یا Energy Saver

این قابلیت شستشو نیز که مانند برنامه اقتصادی بوده، با افزایش زمان شستشو، سبب مصرف بهینه آب و برق خواهد شد.

شستشو با بخار (Steam)

با لمس این گزینه به همراه هر کدام از برنامه های شستشو، قابلیت بخارشو برای آن چرخه فعال شده و ماشین در مراحل شستشو از بخار نیز استفاده خواهد کرد.

شستشو در دمای بالا یا High Temp
گزینه High Temp برای مواقعی کاربرد دارد که ظروف بیش از اندازه کثیف و چرب هستند. به دلیل افزایش شدید درجه حرارت آب و اسپری شدید آن روی ظروف، توصیه می شود که این حالت را برای ظروف ظریف و کریستالی انتخاب نکنید.
خشک کردن اضافه یا Extra Dry
شما می توانید در هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی 425 گزینه Extra Dry را انتخاب نمایید تا ظروف به صورت خشک شده و براق بدون نیاز به دستمال کشیدن در اختیار شما قرار گیرند.

قابلیت شروع شستشو با تاخیر یا Delay Start

برنامه شستشو با تاخیر یکی از پرکاربرد ترین برنامه ها در ماشین ظرفشویی ال جی می باشد. این گزینه برای افراد شاغل بسیار کارایی داشته و می توانند با قرار دادن ظروف در ظرفشویی و انتخاب گزینه Delay Start، شروع چرخه شستشو دستگاه را برای حداکثر 19 ساعت بعد به تاخیر بیاندازند. به عبارتی دیگر دستگاه در راس زمانیکه شما تنظیم نموده اید شروع به شستن ظروف خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *