ماشین لباسشویی

نحوه باز کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی

حرکت لباس ها در داخل ماشین لباسشویی به نظر بچه ها جالب است و زمانی که ماشین لباسشویی کار می کند کنجکاوی، کودکان را به طرف ماشین لباسشویی می کشاند. اگر کودکان چندین دکمه را با هم فشار دهند و با دکمه ها بازی کنند این احتمال وجود دارد که ماشین لباسشویی شما هنگ کند و فعالیت خود را متوقف کند. برای این که کودک شما به خود یا ماشین لباسشویی صدمه ای وارد نکند می توانید از قابلیت قفل کودک استفاده کنید. با فعال کردن قفل کودک همه دکمه ها به جز دکمه پاور غیر فعال می شوند و فشردن آن ها تغییری در روند کار ماشین لباسشویی ایجاد نمی کند. حتی بعد از تمام شدن چرخه شست و شو و خاموش شدن لباسشویی قفل کودک باز نمی شود و برای باز شدن در و فعال شدن دکمه ها حتماً باید خودتان قفل کودک را غیر فعال کنید. روش فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در مدل ها و برند های مختلف ماشین لباسشویی متفاوت است.

قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

روشی که عموماً برای فعال و غیر فعال کردن قفل‌ کودک ماشین لباسشویی های سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد به این شکل است :

  • دکمه های temp و spin/ rinse را همزمان به مدت 3 ثانیه فشار دهید.
  • دکمه های – و + را به طور همزمان برای مدت 3 ثانیه فشار دهید.
  • دکمه های temp و spin را برای مدت 3 ثانیه با همدیگر فشار دهید.

همان طور که گفته شد برای این که متوجه شوید کدام روش باعث فعال و غیر فعال شدن قفل‌کودک ماشین لباسشویی شما می شود باید به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید اما معمولاً یکی از این سه روش برای فعال و غیر فعال کردن قفل‌کودک ماشین لباسشویی های سامسونگ مورد استفاده قرار می گیرد. اولین بار که دکمه ها را فشار دهید قفل فعال می شود و برای بار دوم که آن ها را فشار می دهید قفل غیر فعال می شود. اگر این روش ها برای ماشین لباسشویی شما قابل استفاده نبود و دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را گم کرده اید می توانید با زنگ زدن به نمایندگی های معتبر ماشین لباسشویی خود دستورالعمل فعال و غیر فعال کردن قفل کودک را دریافت نمایید.

قفل کودک ماشین لباسشویی ال جی

در لباسشویی های ال جی درب از جلو که دکمه Child Lock هستند باید این دکمه را به مدت 3 الی پنج ثانیه نگه دارید تا قفل کودک فعال شود. برای غیر فعال کردن قفل کودک هم همین کار را تکرار کنید.

در لباسشویی های ال جی جدید بدون تسمه، دارای اینورتر و دیگ هوشمند باید دکمه Prewash/ Child Lock را برای 3 الی 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک فعال شود. سپس در زمان دلخواه همین دکمه را مجدداً فشار دهید و نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شود.

برخی از مدل های ماشین لباسشویی ال جی که قدیمی تر هستند دکمه Child Lock ندارند. در این مدل ها برای فعال و غیر فعال کردن قفل کودک باید دکمه های temp و options را همزمان به مدت 3 الی 5 ثانیه فشرده و نگه دارید.

در برخی مدل های دیگر که علامت کلید بین دکمه های wash و rinse وجود دارد، لازم است این دو دکمه به مدت 3 الی 5 ثانیه فشرده شوند تا قفل کودک فعال یا غیر فعال شود.

قفل کودک ماشین لباسشویی میدیا

زمانی که قفل‌کودک ماشین لباسشویی میدیا فعال باشد روی صفحه نمایش عکس کلید نشان داده می شود. زمانی که قفل کودک فعال است کد خطایی روی صفحه نمایش ظاهر نمی شود، پس اگر متوجه کد خطا شدید بدانید که ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است.

مثلاً زمانی که کد F23 نشان داده می شود برنامه ها و دکمه ها کار نمی کنند اما این به معنای فعال بودن قفل کودک نیست بلکه ماشین لباسشویی معیوب شده است. در این شرایط حتماً باید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا ماشین لباسشویی را تعمیر کند.

مدل های مختلف ماشین لباسشویی میدیا دستورالعمل های متفاوتی دارند. در بعضی مدل ها باید دکمه استارت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا قفل غیر فعال شود. اگر باز نشد دکمه RPM را فشار دهید و 9 ثانیه نگه دارید. هرگز دکمه های اضافی را فشار ندهید.

در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی میدیا برای فعال و غیر فعال کردن قفل کودک باید دکمه استارت را 9 ثانیه نگه داشته و رها کنید. قفل کودک بعضی مدل ها با نگه داشتن همزمان دکمه های RPM و FINISHED IN غیرفعال می شود.

اگر در باز نشد به آن فشار وارد نکنید زیرا باعث آسیب رسیدن به سوئیچ و قفل درب می شوید. در بعضی از ماشین لباسشویی های میدیا زیر نمایشگر دو دکمه وجود دارد که زیر آن ها عبارت 3 SEC نوشته شده است. برای فعال و غیر فعال کردن قفل باید این دو دکمه را به صورت همزمان به مدت 3 ثانیه نگه دارید.

قفل کودک ماشین لباسشویی دوو

برای فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی های دوو باید دکمه cl یا Child Lock را برای چند ثانیه فشار دهید و برای غیر فعال کردن قفل کودک یکی از روش های زیر را امتحان کنید :

  • فشردن دکمه های temp و option به صورت همزمان به مدت چند ثانیه
  • فشردن دکمه های drying و delay timer به صورت همزمان به مدت چند ثانیه
  • فشردن دکمه های spin و drying به صورت همزمان به مدت چند ثانیه

اگر روش هایی که گفته شده است به شما کمکی نمی کند باید حتماً دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید تا متوجه شوید که قفل کودک مدل‌ماشین‌ لباسشویی شما چگونه فعال یا غیر فعال می شود.

اگر متوجه شدید که درب ماشین لباسشویی باز نمی شود این حتماً به این معنا نیست که قفل کودک فعال شده است. اگر با غیر فعال کردن قفل کودک هنوز هم درب ماشین لباسشویی باز نمی شود فوراً با یک تعمیرکار ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

اگر به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود دسترسی ندارید می توانید مدل ماشین لباسشویی خود را در اینترنت سرچ کنید و دفترچه راهنما را دانلود کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *