شناسایی لوازم خانگی تقلبی

تشخیص ظرفشویی بوش اصلی از تقلبی

در حال حاضر در ایران لوازم خانگی برند بوش به علت کیفیت بسیار بالایی که دارند خواهان و طرفداران زیادی در بازار لوازم خانگی پیدا کرده است. یکی از این کالا های پر طرفدار ظرفشویی می باشد که ظرفشویی های برند بوش در مقایسه با ظرفشویی های برند ال جی و سامسونگ از قیمت بالاتری در بازار برخوردارند. همانطور که گفته شد این محصولات طرفداران زیادی دارد و به علت عدم رصد بازار توسط مسولین مربوطه، زمینه و شرایط برای افراد سود جو فراهم شده که محصولات به نسبت ارزان قیمت را با تغییر برچسب، کارتن و حتی مارک محصول به جای برندهای مشهور بدون اطلاع مشتری به فروش می رسانند.

به همین دلیل شاید سوالاتی در ذهن شما شکل بگیرد!!

که آیا ظرفشویی های اصلی و بدل از هم قابل تشخیص هستند؟

به چه شکلی ظرفشویی های بوش وارد کشور شده اند؟

فرد کلاهبردار از این کار چه سودی می برد؟

در سال های اخیر یک سری سودجو و کلاهبردار سعی کرده اند ظرفشویی های ارزان قیمت و شاید بی کیفیت از برندهای مختلف را  وارد کشور کنند و آن را با دستگاه های پیشرفته برچسب گذاری کنند و به عنوان ظرفشویی های بوش با قیمت به مراتب بالاتر به مشتری از همه جا بیخر می فروشد.

شرکت بوش دو سری ماشین ظرفشویی با نام سری 8 و سری 6 تولید و عرضه بازار کرده است. تفاوت این دو سری ماشین های ظرفشویی بوش در صفحه تنظیمات آن است به طوری که ماشین ظرفشویی بوش سری 8 اغلب به صورت لمسی یا همان تاچ هستند در صورتی که ماشین های ظرفشویی سری 6 دکمه ای می باشند. طراحی ظاهری ماشین های ظرفشویی در انتخاب آن تاثیر دارد و افراد هنگام خرید توجه ویژه ای به آن دارند.  ماشین ظرفشویی بوش در کنار کیفیت ساخت، ظاهری زیبا دارد که هر خریداری را جذب خود می کند. مهم ترین مزیت ماشین ظرفشویی بوش نسبت به سایر ماشین های ظرفشویی تنوع در برنامه های آن است به صورتی که شما می توانید مدت زمان، دمای آب، شستشویی اقتصادی یا شبانه، نرمال، اولیه، خودکار و …. نسبت به نیاز خود را انتخاب کنید.

برای تشخیص ماشین ظرفشویی بوش اصل از تقلبی به این نکته توجه داشته باشید که هنگام خرید ابتدا نام مدل و کد دستگاه را از فروشنده جویا شوید و سپس در گوگل آن را جستجو کنید – باید در چند پیشنهاد اول لینکی به سایت بوش باشد. که با ورود به این لینک میتوانید مدل و عکسهای محصول را از سایت اصلی دریافت کنید و با مقایسه آن با محصول مورد نظر میتوان به اصل یا فیک بودن آن پی برد. اگر همان مدل دقیقا با همان ظاهر و برچسب ها و نقاط حک شده همخوانی داشت بدون تردید آن را خریداری نمایید. اما اگر کد یا مدل جستجو شده در گوگل و سایت بوش مشاهده نشد و یا تصویر موجود در سایت با ماشین ظرفشویی که قصد خرید آن را دارید شک نکنید که تقلبی است. یک راه دیگر برای تشخیص کالای اصل از تقلبی قیمت آن است. به همین منظور می توانید قیمت ماشین ظرفشویی را از چند سایت آنلاین و چند فروشگاه جویا شوید زیرا جنس اصل گرانتر از جنس تقلبی می باشد پس اگر فروشگاهی تفاوت قیمت بالا با سایر فروشگاه ها داشت به آن شک کنید و در خرید نهایت دقت را داشته باشید. توصیه دیگر این است که هنگام خرید حتما از فروشنده ضمانت نامه دریافت نمایید. همچنین به این نکته نیز توجه کنید که ماشین ظرفشویی بوش ساخت کشور آلمان یا ترکیه می باشد. پس در هنگام خرید به محل تولید توجه کنید که حتما یکی از این کشورها باشد نه جای دیگر. برای مثال مدل SMS8YCI01E از سری 8 ظرفشویی بوش می باشد. برای تشخیص اصالت آن ابتدا آنرا در سایت گوگل جستجو می کنیم:

همانطور که مدل را در عکس سمت چپ می بیبینید مدل را در سایت گوگل سرچ کردیم، در دو پیشنهاد اول سایت بوش را معرفی کرده است – با ورد به لینک اول، وارد سایت بوش می شویم (عکس سمت راست). در این وب سایت اطلاعات کاملی از ظرفشویی همراه با تصاویر حرفه ای را مشاهده می فرمایید که میتوان به عنوان مرجعی برای مقایسه آن با کالایی که قصد خریداری دارید، استفاده کرد.

حال سوال پیش می آید که اگر یک مدل ظرف شویی بوش اصل نباشد و محصول شرکت بوش آلمان نباشد پس ساخت کجاست و چه مارکی است؟ کلاهبرداران از نبود آگاهی خریداران سواستفاده می کنند و ظرف شویی هایی با مارکهای نا آشنا یا حتی بدون مارک و ارزان قیمت چینی را برچسب گذاری کرده و به عنوان مارک بوش یا ال جی یا هر برند معروف که برای ایرانی ها آشنا باشد به فروش می رسانند. در زیر چند نمونه از این برچسب گذاری را مشاهده فرمایید:

                                                            تبدیل و برچسب گذاری ظرف شویی الحافظ چینی به مارک بوش

                                                          تبدیل و برچسب گذاری ظرف شویی بدون مارک چینی به مارک بوش

                                 تبدیل و برچسب گذاری ظرف شویی با عنوان برند اینورتر(Inverter) چینی به مارک بوش

کلام آخر

اما یک راهکار ساده وجود دارد  که می شود براحتی جنس بوش اصلی ( که بسیار با کیفیت می باشد ) را از بدل و تقلبی تشخیص داد:
⬇️⬇️⬇️
در گام اول نام مدل کالا و عکس محصول را از فروشنده درخواست کنید سپس نام مدل را در گوگل  جستجو کنید. – از بین سایتهایی که گوگل معرفی کرده است دنبال سایت بوش بگردید – چنانچه همان مدل با همان ظاهر را در سایت اصلی بوش مشاهده کردید با اطمینان خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *