شناسایی لوازم خانگی تقلبی

تشخیص ماشین لباسشویی تقلبی از مدل اصلی

همان طور که می دانید همه ما خواهان بهترین ها هستیم. برای مثال در خرید لوازم خانگی همواره در تلاش برای خرید محصولاتی با کیفیت می باشیم. یکی از لوازمی که در انتخاب آن دقت فراوانی به خرج می دهیم ماشین لباسشویی است. از آن جایی که لباس شویی ها از جمله لوازم ضروری و پر کاربرد در خانه ها بشمار می آیند بنابراین کیفیت آن ها نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است. برندهای معتبری در دنیا وجود دارد که در زمینه تولید ماشین های لباسشویی فعالیت می کنند. این برندها عبارت اند از بوش، سامسونگ، ال جی، دوو، بکو و … . بدون شک کیفیت و کارکرد محصولات این برندها انکار نشدنی بوده به همین دلیل نام و اوازه شان در سراسر دنیا پیچیده است. متاسفانه در حال حاضر تشخیص لباسشویی اصلی از تقلبی می‌تواند به معظل بزرگی در هنگام خرید تبدیل شود. ما در این مطلب سعی میکنیم بهترین روش برای تشخیص لوازم اصلی از تقلبی را شرح بدهیم.

جستجوی مدل دستگاه در موتورهای جستجو

چنانچه پس از جستجوی مدل ( (حتماً مدل کالا را به انگلیسی جستجو کنید)، در نتایج جستجو لینکی از سایت رسمی ال‌جی مربوط به آن مدل باشد، مشاهده کردید، آن کالا به احتمال زیاد اصل است (چنانچه آن مدل اصل و محصول سایت ال جی باشد مطمئنا گوگل لینکی از سایت lg.com رو به شما معرفی میکند (چنانچه گوگل از این مدل لینکی از سایت lg .com رو به شما معرفی نکند شک نکنید که این مدل تقلبی می باشد))؛ اما اگر مدل جستجو شده در سایت‌های نامعتبر و بی‌نام‌ و نشان نمایش داده شد، مطمئن باشید دستگاهی را که در حال خرید آن هستید، تقلبی است. حال در مرحله بعد به آن لینک از سایت اصلی lg رجوع بفرمایید و سعی کنید لباسشویی موجود در آن صفحه را با عکس آماتوری که فروشنده به شما داده مقایسه کنید چنانچه کاملا شبیه بودن پس نتیچه بگیرید که به طور حتم لباسشویی اصل می باشد اما چنانچه ظاهر لباسشویی موجود در سایت ال جی با آن چه میخواهید بخرید فرق داشت مطمئن شوید که لباسشویی مورد نظر کاملا تقلبی می باشد و روی آن برچسب گذاری شده و الکی یک مدل ال جی روش نوشته شده است. اگر مدل پیشنهادی فروشنده در سایت ال جی موجود نباشد شاید فروشنده به شما بگوید که مدل ما چون سفارش عرب هست در سایت ال جی موجود نیست، این حرف کاملا غلط و دروغ است چون هر مدلی که شرکت ال جی تولید کند چه مونتاژ کره و چه مونتاژ چین و کشورهای دیگر حتما در سایت ال جی موجود است.

برای مثال ما مدل FH6G1BCHK6N را بررسی میکنیم:

 

لینک سایت ال جی برای این مدل:

https://www.lg.com/levant_en/washing-machines/lg-FH6G1BCHK6N

همانطور که مشاهده می کنید اولین لینک که گوگل پیشنهاد کرده است لینک سایت ال جی است. حال فقط موجود بودن نام مدل کافی نیست باید وارد سایت ال جی شویم (تصویر سمت راست) و عکس لباس شویی فروشگاه را با عکس لباس شویی در سایت ال جی مقایسه کنیم که دقیقا مشابه باشند. این روش را برای تمام محصولات خارجی بکار گیرید و هر محصول خارجی مربوط به شرکت های ال جی، سامسونگ، بوش یا هر برند دیگر که خواهان خرید یکی از محصولات این برندها هستید برای خود یک وب سایت برای نمایش محصولات خود هستند، پس وارد سایت آنها شوید و محصول پیشنهادی فروشنده ها را در این وب سایت های معروف پیدا کنید. در صورت نبود آن مدل در وب سایت شرکت سازنده محصول پیشنهادی حتما تقلبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *