شناسایی لوازم خانگی تقلبی

تشخیص یخچال اصلی سامسونگ از نسخه های تقلبی

لوازم خانگی مانند سایر دستگاه های دیجیتال مملو از اجناس تقلبی و به ظاهر اصل است. امدلهای تقلبی اکثرا با قیمتی برابر نمونه های اصلی به فروش می رسند، اما پس از مدت کوتاهی دچار خرابی های زیادی می گردند. بنابراین شناسایی دستگاه های تقلبی امر مهمی است که باید به هنگام خرید شکل گیرد. در این روز ها بازار گرم لوازم خانگی بخصوص یخچال فریزر بسیار داغ است و افراد سودجو منتظر همین لحظات هستند تا از این فرصت استفاده کرده و یخچال تقلبی را به عنوان یخچال اصلی بفروشند. افراد متقلب یخچال‌های معمولا ایرانی یا بی نام و نشان را انتخاب می‌کنند و در شهرهای خصوصا بزرگ و صنعتی آنرا با تعویض لوگو و برند روی بدنه یخچال و حتی سلفون‌های وکیوم روی بدنه یخچال آنها را به یخچال‌های برندهای معروف دنیا مانند بوش، جنرال الکتریک، ویرپول، بلومبرگ، ال جی، سامسونگ و غیره … تبدیل می‌کنند. به یاد داشته باشید که معمولا هیچ شرکت اروپایی و یا آمریکایی روی تولیدات خود مانند یخچال عکس پرچم کشورشان را نصب نمی‌کنند ولی اگر به بازارهای شهر خود سر بزنید تعدادی از فروشگاهها، لیبل‌های فیک بسیار زیبا با پرچم آن کشور درست کرده‌اند و روی لوازم خانگی مانند یخچال و لباسشویی چسبانده‌اند. ما در این مطلب بسیار مختصر یک راه کلیدی را به شما آموزش می‌دهیم تا بتوانید یخچال اصلی را از یخچال تقلبی تشخیص دهید، مهم نیست که شما می‌خواهید یخچال چه برندی را خریداری کنید فقط کافی است مورد زیر را مد نظر بگیرید تا بتوانید خرید درستی را تجربه کنید.

تشخیص یخچال اصلی سامسونگ

اگر شما تصمیم دارید یک یخچال دوقلو سامسونگ اصلی خریداری کنید ابتدا از فروشنده نام کامل مدل را بپرسید البته یخچال دوقلوی سامسونگ نام مدل قسمت یخچال و نام مدل قسمت فریزر فرق دارد پس باید فروشنده به شما مدل یخچال و مدل فریزر را به شما اعلام کند. سپس از فروشنده بخواهید عکس یخچال فریزر دوقلو را همراه با عکس قفسه بندی داخلش را برایتان ارسال کند. ابتدا نام کامل مدل را به صورت جدگانه، یعنی ابتدا نام کامل یخچال و سپس نام کامل مدل فریزر را در گوگل جستجو کنید اگر نام مدل در سایت سامسونگ موجود نبود به احتمال زیاد آن مدل پیشنهادی فروشنده تقلبی است و اگر موجود بود وارد سایت سامسونگ شوید و عکسهای موجود در سایت سامسونگ را با تصاویر ارسالی از طرف فروشنده مقایسه کنید که کاملا شبیه باشند هم بیرون یخچال هم قفسه بندی داخلی و هم ابعاد آن .

به عنوان مثال یخچال فریزر دوقلو  سامسونگ مدل RR39 و RZ32

نام کامل یخچال: RR39M73007F          نام کامل فریزر: RZ32M71107F را برسی میکنیم.

 

هنگامیکه مدل یخچال را در گوگل سرچ کردیم، اولین سایت مرتبط، مربوط به سامسونگ است. هنگامی که وارد لینک می شوید میتوانید اطلاعات کاملی از محصول رادریافت کنید – که با مقایسه تصاویر و اطلاعات سایت اصلی (سامسونگ) با محصول فروشگاه، میتوان به اصالت یا فیک بودن آن پی برد.

به همین ترتیب برای سایر محصولات از این روش میتوان استفاده کرد. در بالا با نسخه اصلی یخچال دو قلوی سامسونگ آشنا شدید حالا در زیر به برخی از نسخه های تقلبی که به عنوان یخچال دو قلوی سامسونگ به فروش می رسند اشاره می کنیم:

 

 

 

 

 

همیشه از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید ولی اگر همچین مغازه‌ای در دسترستان نیست همان لحظه‌ای که در فروشگاه هستید چند دقیقه وقت بگذارید و مدل مورد نظرتان را در اینترنت سرچ کنید. در این برحه از زمان که اینترنت در همه جای کشورمان در دسترس است این کار بسیار ساده شده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *